Apple bombayı 2026 yılında patlatacak; çok sıkı çalışıyorlar

Apple‘ın tabletlerinde OLED ekranlara olan ilgisi giderek artıyor. Piyasa araştırmaları, bu yıl OLED iPad Pro sevkiyatlarının 9 milyonu aşacağını öngörüyor. Samsung ve LG, Nisan ile Haziran ayları arasında beklenen yeni iPad Pro serisi için bu ekranların üretimine hazırlanıyor.

Ancak asıl heyecan verici haber, farklı bir teknolojiye sahip olacak OLED iPad Air ile ilgili. 2028 yılında piyasaya sürülmesi beklenen iPad Air, tek katmanlı bir OLED ekran kullanacakken, iPad Pro’nun daha üstün performans için çift katmanlı bir versiyona sahip olacağı söyleniyor.

Apple bombayı 2026 yılında patlatacak; çok sıkı çalışıyorlar

Laptoplar da bu teknolojik gelişmelerden nasibini alıyor. OLED ekranların, LCD alternatiflerine kıyasla daha premium ve yetenekli olması nedeniyle, OLED laptop talebinin artması bekleniyor. Bu pazarda, çeşitli üreticilerin Apple‘ın hakim olduğu tablet sektöründen farklı olarak OLED teknolojisini benimseyerek fark yaratmaları öngörülüyor.

Apple‘ın teknolojik yenilikleri sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Analistler, 2026 yılında piyasaya sürülecek 7-8 inç büyüklüğünde bir katlanabilir iPhone‘un geleceğini öngörüyor. Daha büyük bir katlanabilir ekrana sahip bu cihazla Apple, Samsung ve Google gibi rakiplerinin öncülük ettiği katlanabilir telefon teknolojisindeki yenilikleri mükemmelleştirebilir. Daha parlak ve net görseller sunan bu teknoloji, katlanabilir bir iPhone ile kullanıcıların karşısına çıkabilir. Teknolojinin geleceği, bu yeniliklerle birlikte parlak bir döneme işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x